2019

 

 

3. september:          Naturens uge

 

30. august:             Maya 1 års fødselsdag

 

29. august:             Tur til Zoologisk have

 

27. august:             Legestue - Stenløse kulturhus

 

22. august:             Sæbebobledag - Tangloppen

 

20. august:             Legestue - De små trolde

 

15. august:             Besøg hos Tangloppen

 

16. august:             Besøg hos Helle i Veksø

 

1. august:               Maya starter som lille Annemona

 

31. juli:                  Sara sidste dag i Annemona

 

4. juli:                   Besøg hos De små trolde

 

3. juli:                   Bondegårdstur til Bredekærgård

 

27. juni:                 Pippis legestue - Økstykke bibliotek

 

26. juni:                 Indianerdag Hos Helle i Veksø

 

25. jubi:                 Sang og leg - Stenløse kulturhus

 

19. juni:                 I Kongens have - teater 

 

18. juni:                  Sang og leg - Stenløse kulturhus

 

17. juni:                  Dorthe på besøg

 

13. juni:                  Hos Dorthe i Tangloppen

 

11. juni:                  Hos Jeanne - De små trolde

 

7. juni:                    Dorthe på besøg

  

2 juni:                     Hos Dorthe - Tangloppen

 

28. maj:                  Sang og leg - Stenløse kulturhis

 

27. maj:                  Pippis legestue - Ølstykke bibliotek

 

24. maj:                   Private børnepasseres dag - i Ølstykke

 

23. maj:                   Biodiversitetsdag - Solgården i Jægerspris

 

21. maj:                   Sang og leg - Stenløse kulturhus

 

14. maj:                   Sang og leg - Stenløse kulturhus

 

13. maj:                    På Tornehøj - mælkebøtteplukning

 

9. maj:                      Besøge “De små trolde” i Ølstykke

 

7. maj:                      Sang og leg - Stenløse kulturhus

 

3. maj:                      Lone på kursus “Grønne Spirer”

 

30. april:                    Legestue på Ølstykke bibliotek

 

29. april:                    Besøge Helles øologiske pasningsordning i Slangerup

 

26. april:                    Besøge Tangloppen i ølstykke 

 

17. april:                    Isabelle på besøg

 

12. april:                    Påskefrokost hos Helle i Velsø

 

10. april:                    Besøg af Folke og mor Sofie

 

9. april:                      Tur til Det lille teater “Dans med mig”

 

8. aprIl:                      Hos Dorthe i Ølstykke

 

4. april:                     Tur til “Kastanjegården”

 

2. april:                     Sang og leg - Stenløse kulturhis

 

1. april:                     Tur til Søris “madpakker og fodre får”

 

28. marts:                  Tur til Geantoftegård i Pedersteup - påskelam

 

26. marts:                  Sang og leg - fødselsdag for Ronny og William 

 

21. marts:                 Hos Helle i Veksø

 

19. marts                   Tante muld og spilotten - Børneteater- Vigerslev bibliotek  kl. 10

 

15. marts:                  Hos Helle i Veksø

 

13. marts:                  Dorthe og Helle på besøg

 

12. marts:                  Legestue - Stenløse kulturhus

 

11. marts:                  Isabella på besøg (Stor Annemona)

 

8. marts:                    Balder og hele farveladen - Børneteater Stenløse bibliotek kl. 15.30

 

7. marts:                    Rytmik - Græstedgård - Sidste gang

 

4. marts:                    Fastelavnsfest - Stenløse kulturhus

 

28. februar:                Rytmik - udsat til næste torsdag

 

27. februar:               Zoologisk have

 

26. februar:               Legestue - Stenløse kulturhus

 

21. februar:               Rytmik - Græstedgård

 

20. februar:               Esther på besøg i (Stor Annemona)

 

19. februar:               Legestue - Stenløse kulturhus

 

11. februar:               Vinterferie uge 7

 

7. februar:                 Rytmik - Græstedgård

 

6. februar:                 Besøg eftermiddag af Valentin og Lilli (store Annemonaer)

 

6. februar:                 Til fødselsdag- Malou 1 år

 

5. februar:                 Legestue - Stenløse kulturhus

 

1. februar:                 Egil starter i Annemona - Emma fejres eftermiddag

 

31. januar.                 Emma sidste dag i Annemona

 

29. januar:                 Rytmik - Græstedgård 

 

24. januar:                 Hos Helle i Veksø

 

22. januar:                 Hos Jeanne De små trolde

 

17. januar:                 Rytmik - Græstedgård

 

16. januar:                 Hos Dorthe - Tangloppen

 

10. januar:                 Rytmik - Græstedgård

 

9. januar:                  Hos Jeanne- De små trolde

 

8. januar:                  Legestue - Stenløse kulturhus

 

2. januar:                  Første dag i Annemona

 

 

2018

   

21. december:           Juleafslutning kl 15 - 17

 

19. december:           Tur til Eventyrlandet Nisseland

 

13. december:           Rytmik - Græstedgård - aflyst

 

12. december:           Legestue - Stenløse kulturhus

 

6. december:             Rytmik - Græstedgård

 

29. november:           Rytmik - Græstedgård - aflyst

 

27. november:           Legestue - Stenløse kulturhus

           

22. november:           Rytmik - Græstedgård

 

20.  november:          Legestue - Stenløse kulturhus

 

16. november:           Besøg af Egil

 

15. november:           Rytmik - Græstedgård

 

13. november:           Legestue - Stenløse kulturhus

 

8. november:             Rytmik - Græstedgård

 

6. november:             Legestue - Stenløse kulturhus

 

31. oktober:              Halloween fest hos Jeanne

 

23. oktober:              Legestue - Stenløse kulturhus

 

15. oktober:              Uge 42 - efterårsferie

 

9. oktober:                Legestue -Stenløse kulturhus

 

5. oktober;                Fotograf kl. 9.00 Hos Helle i Veksø

 

2. oktober:                Isabella på besøg

 

1. oktober:                Esben på besøg

 

25. september:          Legestue - Stenløse kulturhus

 

24. september:          Sara 2 år. 

 

19. september:          Tilsyn Egedal Kommune Christina Seidel og Nanna ny tilsynsførende

 

18. september:          Legestue - stenløse kulturhus

 

13. september:          Indianerfest hos Uglen i Hillerød

 

11. seotember:          Legestue - stenløse kulturhus

 

10. september:          Uglen fra hillerød på besøg

 

7. september:            Indianerdag i Eghjorten naturlegeplads

 

4. september:            Tur til Zoologisk have

 

3. september:            Vi starter på Naturens dag. Den varer 14 dage

 

30. august:                Til leg og sang hos Helle i Veksø

 

24. august:               Til fødselsdag hos de små trolde

 

6. august:                 Esben på besøg

 

1. august:                 Sonja starter som lille annemona

 

31. juli:                     Valentin på besøg

 

2. juli:                       Sonja på besøg

 

29. juni:                    Sonja på besøg

 

28. juni:                    Sang og haveleg hos Jeanne

 

26. juni:                    Tur til Zoologisk have 

 

25. juni:                    Sonja på besøg

 

22. juni:                    Sonja på besøg

 

21. juni:                   Sang og leg hos Marianne i Veksø

 

20. juni:                   Tidligere annemona Lilli på besøg

 

18. juni:                   Sonja på besøg

 

14. juni:                   Haveleg og sang hos Helle i Veksø

 

11. juni:                   Sonja og forældre på besøg

 

8. juni:                     Pernille fra Buresø på besøg til haveleg

 

6. juni:                     Sang og haveleg hos annemona

 

1. juni:                     Ronny starter i annemona

 

30. maj:                   Sang og haveleg hos De små trolde i Ølstykke 

 

25. maj:                   Den private dagplejes dag

 

18. maj:                   Pernille  på besøg

 

9. maj:                     Sang og haveleg hos annemonaerne

 

8. maj:                     Esben på besøg - så blomster for bierne

 

4. maj:                     Besøg af kommende Annemona

 

3. maj:                     Sang og haveleg hos Jeanne

 

26. april:                   Lukket pga Sofies konfirmation 

 

19. april:                  Til sang og haveleg hos Marianne

 

18. april:                   Esben på besøg

 

17. april:                   Tur til Zoologisk have

 

12. april:                   Sang og leg hos Jeanne i Ølstykke 

 

5. april:                    Sang og leg hos Helle i Veksø 

 

4. april:                    Tur til Grandtoftegård - se påskelam

 

3. april:                     Vi holder Willams 1 års fødselsdag 

 

28. marts:                 Pernille på besøg

 

27. marts:                 Valentin på besøg

 

22. marts:                 Sang og leg hos Helle i Veksø 

 

20. marts:                 Teatertur “Panama”

 

15. marts:                 Til sang og leg hos De små trolde i Ølstykke 

 

12. marts:                 Emma 2 års fødselsdag

 

22. februar:               Esben sidste dag i Annemona - farvelkaffe kl 15.30-17.00

 

13. februar:               International pandekagedag. 

 

9. februar:                 Fastelavnsfest hos Helle i Veksø

 

8. februar:                 Fastelavn hos Helle i Slangerup

 

22. januar:                Sang og leg hos Helle i Veksø 

 

16. januar:                Pandekager hos Helle i Slangerup

 

11. januar:                Helle fra Veksø på besøg

 

10. januar:                Hos Jeanne til leg og sang

 

5. januar:                  Leg i gymnastiksalen

 

2. januar:                  Velkommen tilbage efter nytår

                                  William starter i Annemona     

 

 

 

2017

 

22. december:         Sidste dag inden jul - kaffe og hygge fra kl 15-17

 

20. december:         Hos Marianne til risengrød og leg  

 

15. december:         Sang og leg sidste gang - julefrokost

 

14. decembe:           Rytmik sidste gang 

 

7. december:           Rytmik

 

6. december:           Pernille på besøg til kagebag

 

5. december:           Sang og leg 

 

29. november:         Valentin og Isabella på besøg til kagebagning

 

28. november:         Rooney på besøg til kagebagning

  

23. november:         Rytmik

 

21. november:         Sang og leg

 

16. november:         Rytmik - aflyst

 

15. november:         Lilli og Zooey på besøg til kagebagning

 

14. november:         Sang og leg

 

9. november:           Rytmik

 

7. november:           Sang og leg

 

2. november:           Rytmik

 

31. oktober:            Sang og leg 

 

26. oktober:            Rytmik 

 

14. oktober:             Efterårsferie uge 42

 

12. oktober:             Rytmik - aflyst 

 

10. oktober:             Valentin og Isabella på besøg

 

6. oktober:              Pernille på besøg

  

5. oktober:              Rytmik - Græstedgård

 

1. oktober:               Forældrehygge 15-17 - vi siger farvel til Esther

 

29. september:        Esther sidste dag i annemona

 

28. september:        Rytmik - Græstedgård

 

25. september:        Sara 1 års fødselsdag

 

21. september:        Rytmik - Græstedgård

 

19. september:        Sæbebobledag m. morgenmad hos Mona

 

13. september:        Fotografering kl 9.00 - Veksø

 

12. september:        Kursus - Ro, nærvær og fordybelse, grønne spirer

 

5. september:          Naturens dag - Egehjorten naturlegeplads

 

30. august:              Tilsyn Egedal Kommune - C. Niemeier

 

24. august:              Isabella og William på besøg

 

23. august:              Indianerdag

 

22. august:              Besøge Esben og Farmor

 

11. august:               Tur til ZOO

 

10. august:              Besøge Helle i Veksø 

 

1. august:                Sara starter annemona

 

31. juli:                   Alexander sidste dag 

31. juli:                   Pernille sidste dag

 

19. juni:                  Helle fra Slangerup på besøg

 

15. juni:                 Besøge Helle i Veksø

 

14. juni:                 Tur til Zoologisk have

 

6. juni:                  Teatertur til Kongens have - udsat

 

31. maJ:                Besøge Helle i Slangerup 

 

30. maj:                 Dagplejens dag i Ølstykke

 

18. maj:                 Tur til byggeren i Ølstykke

 

25. april                 Blomsterdag hos Helle i Veksø - udsat 

 

7. april:                  Tilsyn Dorte Kirkegaard, Hillerød K 

 

6. april:                  Påskefrokost hos Jeanne i Ølstykke 

 

4. april:                  Besøg hos Helle i Veksø 

 

14. marts:              Tur til Grandtoftegård - påskelam

 

10. marts:               Emma 1 års fødselsdag 

 

9. marts:                Teatertur "Okker gokker"

 

7. marts:                Esben 2 års fødselsdag 

 

1. marts:                Alexander starter i annemona

 

28. februar:            Lilli på besøg

 

27. februar:           Fastelavn i Veksø 9 - 12

 

24. februar:           Tilsyn Connie Niemeier, Egedal K 

 

13. februar:            Vinterferie uge 7 

 

1. februar:              Emma starter i annemona

 

24. januar:             Hos Helle i Slangerup

 

11. januar:             Alexander på besøg

 

9. januar:               Emma på besøg

 

2. januar:               Tilbage efter nytår